فیزیک عنکبوتیمشاوره آموزشی

برنامه ریزی مناسب برای مطالعه کنکور در عید

بطور کلی اگر بخواهیم سه دوران خوب برای درس خواندن در طول سال تحصیلی نام ببریم به ناچار یکی از این دوران مهم عید است. اهمیت دوران عید برای برای دانش آموزان خیلی بیشتر از فارغ التحصیلان است زیرا تقریبا از 25 اسفند مدارس کلاس هایشان را تعطیل می کنند و این تعطیلی حدودا تا 15 فروردین ادامه دارد یعنی 20روز از سرکلاس رفتن معافیم و این نشان می دهد به اندازه 20روز بیشتر از روزهای قبل زمان داریم. البته در حال حاضر با وجود کرونا این تعطیلی بیشتر هست و زمان آزاد بیشتری در اختیار دانش آموزان می باشد.

در این مقاله از وبسایت فیزیک عنکبوتی قصد داریم نکاتی در مورد تعطیلات عید و نحوه برنامه ریزی بهینه برای جمع بندی دروس کنکور در این زمان را برای شما توضیح دهیم

مهم ترین استفاده ای که باید از زمانی که در تعطیلات نوروزی داریم ببریم این است که دروسی که در طول سال فراموش کرده ایم در اولویت بگذاریم.

تاثیر برنامه ریزی در تعطیلات عید

بسیاری از والدین و دانش آموزان تعطیلات عید نوروز را یک تعطیلات 5 روزه تصور می کنند در صورتیکه اگر کمی واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم تعطیلات نوروز برای یک دانش آموز از حدودا 20 اسفند آغاز شده و گاها تا 20 فروردین ادامه دارد. پس ما با یک دوره یک ماهه سروکار داریم که از بد ماجرا درست 4 ماه قبل از کنکور سراسری 99قرار گرفته است. برنامه ریزی کنکوری در ایام تعطیلات عید نوروز یعنی داشتن یک برنامه ریزی یک ماهه در روزهایی که دیگر مجبور به مدرسه رفتن هم نیستیم پس عملا زمان خیلی بیشتری نسبت به روزهای دیگر داریم.

بیشتر بخوانید :   Playamo Gambling house Look at Down under 【2021 】 Playamo

زمان مناسب برای برنامه ریزی

همانطور که گفتیم تعطیلات نوروزی درواقع از اواسط اسفند آغاز شده و تا اواسط فروردین ادامه دارد. بنابراین بهترین زمان برای آغاز برنامه ریزی کنکوری در ایام تعطیلات عید نوروز ، اوایل اسفند است. اینکه بهترین زمان را اوایل اسفند ماه گفتیم به این دلیل است که اولا برنامه ریزی برای نوروز باید با شناخت کامل از وضعیت ما در آن دوران باشد ( قطعا شما دی ماه یا بهمن ماه وضعیت متفاوتی نسبت به اسفند دارید ) دوما اینکه برنامه ریزی نوروز را به اواخر اسفند و بعد از شروع تعطیلات نوروز موکول کنید مطمئن باشید حداقل چند روزی را از دست خواهید داد که این موضوع به ضرر شما تمام خواهد شد. پس به پیشنهاد ما عمل کنید و از همان اوایل اسفند با توجه به دستورالعمل هایی که در ادامه توضیح دادیم دوران طلایی نوروز خودتان را بسازید.

نحوه برنامه ریزی عیدانه

چه کارهایی دارید که عقب مانده است ؟ مطالعه دروس پایه ؟ مطالعه دروس پیش 1 ؟ تست زنی ؟ آزمون آزمایشی ؟

این ها همه اولویت هایی هست که هر کدامشان شاید برای یکی مهم باشد . و مهم ترین قسمت برنامه ریزی کنکوری در ایام تعطیلات عید نوروز همین تعیین کردن اولویت هاست. اولویت بر اساس نیاز شما باید شکل بگیرد نه بر اساس آن کاری که دوستتان قرار است انجام دهد. به این معنی که اولویت شما با دوستتان فرق دارد. پس در گام اول باید به خوبی به این فکر کنید که کدام کار است که در ایام نوروز و کنکور ارجحیت بیشتری برای انجام دارد ؟ توصیه می کنیم با این دید به درس خواندن در نوروز نگاه کنید که تعطیلات نوروز یک هدیه الهی است که قرار است در آن کارهای عقب افتاده تان را انجام دهید. پس خواهشا اینطور نباشد که در تعطیلات عید نوروز هم مانند سایر روزها و با برنامه سابق درس بخوانید بلکه در این روز ها حتما کارهایی را انجام دهید که قبلا از آن غافل مانده اید.

بیشتر بخوانید :   $all 5 Lowest Bank Casino North america, Transfer Simply just personal training In Hunt, Ca$
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button
Close